Dodany: 2013-06-20 13:44:25

 

Na czym polega transport rurociągowyW ramach transport międzynarodowy wydzielono także kilka zasadniczych rodzajów transportu. Wiążą się one bezpośrednio z metodami nieco innymi mowa o przesyle. Przesył jest możliwy do osiągnięcia za pomocą rurociągów.

 

Przez wielką rurę ładuje się masę surowców do przesłania i wysyła się je na długie dystanse poza granice kraju, daleko poza granice naszego ojczystego kraju. Do tego celu wykorzystuje się właśnie rurociągi i przez to jest to transport międzynarodowy. Za pomocą rurociągów można przesyłać tylko surowce energetyczne takie jak ropa i gaz ziemny. Co jest niebywałym minusem tej metody.

 

Inny minus to możliwość skażenia biologicznego jeśli dojdzie do wycieku. Może też dojść do eksplozji co jest dużo gorsze niż sam wyciek i to także jest negatywne dla transport międzynarodowy. W transport międzynarodowy najważniejsze jest to by było szybko tak jest przy wykorzystaniu rurociągu. Rurociągi można wykorzystać do wydobycia siarki i innych pierwiastków chemicznych. Siarka i inne substancje chemiczne z łatwością można wydobywać lub pozyskiwać przez rurociąg. Ogranicza to rolę człowiek i ryzyko..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Na czym polega transport rurociągowy
Nick: