Dodany: 2013-06-20 13:39:54

 

Na czym polega transport kolejowyKolejami można przewozić bardzo wiele różnego rodzaju towarów. To wielka zaleta pociągów, niestety ich zastosowanie w transport międzynarodowy jest mocno ograniczone. Wszystko za sprawą zbyt dużych odległości jakie muszą być pokonywane w transport międzynarodowy.

 

Koleje są zbyt wolne no i w dodatku nie są w stanie pokonać oceanu. To sprawia, że stają się nieużyteczne w transport międzynarodowy. Transport kolejowy ma za to wielką wartość dodaną w postaci waloru turystycznego. Ludzie lubią podróżować pociągiem, dobrym przykładem sensownego zastosowania pociągu jako magnesu turystycznego jest kolej transsyberyjska.

 

Można na jednym bilecie pojechać pociągiem przez całą Rosję wzdłuż i wszerz. To zaleta jakiej nie ma żaden inny środek transportu. Podróż jest fascynująca i długa, bo trwa tydzień. Tydzień spędzony w pociągu to coś niebywałego sytuacja bardzo pozytywna. Można ją rozpatrywać tylko w pozytywnym świetle. Walory zależą też od pozycji i punktu widzenia. W transporcie towarów jest to niedopuszczalnie długi okres trwania podróży.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Na czym polega transport kolejowy
Nick: